• 1403/03/16 - 09:05
  • - تعداد بازدید: 23
  • - تعداد بازدیدکننده: 23
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
  • /appsettingFree

برگزاری دومین جلسه کارگروه جهادآبرسانی خراسان شمالی

دومین کارگروه جهادآبرسانی استان خراسان شمالی در سال۱۴۰۳با هدف بررسی میزان پیشرفت و چگونگی ادامه فعالیت پروژه‌ها در ایام منتهی به فصل گرما و تابستان برگزار شد.

رضا عطایی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی در این کارگروه گفت: اجرای طرح‌ های جهاد آبرسانی، ظرفیت ارزشمندی برای محرومیت زدایی و آبادانی در مناطق روستایی بوده و آثار و برکات زیادی برای روستا نشینان عزیز که سالیان سال از نعمت آب پایدار محروم بوده‌ اندبه همراه داشته است.

عطایی با قدردانی از اقدامات قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) در اجرای طرح جهاد آبرسانی، افزود: با پیگیری‌ های صورت گرفته در خصوص طرح‌ های محرومیت زدایی، اعتبار مناسبی به زودی بین استان‌ ها توزیع خواهد شد تا پروژه‌ های آبرسانی با سرعت بیشتری اجرایی و ساکنان روستاهای هدف هر چه سریعتر از آب سالم، بهداشتی و پایدار بهره مند شوند.
وی مجتمع پرسه سو را که از منابع آبی چاه کاریز، چاه اشرف دره، چاه سنگسار و تصفیه خانه آب سد چندیر تامین میگردد بعنوان یکی از بزرگترین مجتمع‌ های آبرسانی کشور  برشمرد و افزود:   در این مجتمع اجرای ۱۷۲ کیلومتر خط انتقال، ۱۵۲ کیلومتر شبکه توزیع، ۱۸ هزار متر مکعب مخزن و احداث ۱۳ ایستگاه پمپاژ جهت بهره‌ مندی به پنجاه هزار نفر در حال اجرا است.

سرهنگ منظری معاون مهندسی قرارگاه ثامن و نماینده قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) در خراسانهای رضوی، جنوبی و شمالی هم با حضور در این کارگروه گفت:   عمده فعالیت پروژه‌ های جهادآبرسانی در شهرستانهای راز و جرگلان و مانه در حال انجام است.

وی با بیان اینکه پیشرفت ریالی پروژه آبرسانی به روستاهای محروم کشور حدود ۴۰درصد می‌ باشد، عنوان کرد: در صورت تخصیص اعتبار تا شهریور ماه سال جاری قسمت اعظمی از پروژه‌ ها به بهره برداری خواهد رسید.

وی همچنین اظهار داشت: مجتمع زیدر رسانی و کهنه جلگه از دیگر پروژه‌ های طرح جهاد آبرسانی در استان خراسان شمالی است که روند اجرایی آن در حال اتمام است و در آینده‌ اینزدیک به بهره برداری خواهد رسید.

لازم به ذکر است؛ طرح جهادآبرسانی در استان خراسان شمالی با اعتباری بالغ بر ۵۵۰ میلیارد تومان، تعداد ۱۶۴ روستا را از آب سالم، بهداشتی و پایدار بهره مند خواهد نمود.

  • گروه خبری :
  • کد خبر : 341
کلمات کلیدی
عکاس
اکرم دانش طلب
خبرنگار

اکرم دانش طلب

مشترکین خانگی شهری
مشترکین خانگی شهری

0

مشترکین غیرخانگی شهری
مشترکین غیرخانگی شهری

0

مشترکین خانگی روستایی
مشترکین خانگی روستایی

0

مشترکین غیر خانگی روستایی
مشترکین غیر خانگی روستایی

0